| Laurence1903 a întrebat:

Bună! Am un Huawei p40 pro, cu vreo 2 sapt în urma l-am scăpat, într-un colt i s-a spart sticla și pe ecran sau dus niște dungi, însă touch-ul nu a pățit nimic! Totul bine și am încercat sa ii pun o folie uv de sticla, toți au zis ca adezivul nu are ce sa ii dăuneze, chiar dacă am dungile alea pe sticla! 2 zile nu a avut nimic și azi din senin, a luat-o razna! Inițial nu reactiona deloc, apoi deschidea singur tot felul de chestii și într-un final, funcționează totul in afara de o porțiune orizontala de ecran, aproximativ la mijlocul ecranului. Ce pot sa ii fac? Este foarte deranjant, când vreau sa selectez ceva anume acolo și nu merge.

1 răspuns:
| GPA a răspuns:

Trebuie schimbat display-ul cu totul, gesturile eronate pe ecran apar datorită displayului fisurat sau al contactului imperfect dintre conector și display.
In service te-ar costa în jur de 300 lei.