| Alinne97 a întrebat:

Am un Iphoine 4 adus din Anglia si vreau sa ii pun numar de Romania Orange iar cartela imi este blocata, cum o pot debloca?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Rectifica : telefonul este blocat, nu cartela. Du-te cu el la cel mai apropiat service gsm, sa ti-l deblocheze. Nu te va costa decat vreo 50 lei, depinde de sevice.

Bft!

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Telefonul tau este blocat in reteaua din Anglia si, implicit, va functiona doar in acea retea. Daca doresti sa decodezi telefonul te poti adresa oricarui service Apple.

Cu prietenie,
Orange Helper