| DiannaDia a întrebat:

Am un iPhone 4s. Îmi spuneţi cum activez Face Time-ul?
Adică, nu-l am în meniu... Ţin sa precizez că am iOS 7.
Fundă!

4 răspunsuri:
| RoberttAnddrei a răspuns:

Trebuie sa intri in meniul principal al telefonului la "Settings"
Aici selectezi "Phone"

Apoi seteaza functia FaceTime pe "ON":
(SMS-ul de activare a functiei FaceTime este un SMS international cu tarif normal)

Dupa setarea pe "ON" apare "Waiting for activation..."; timpul de asteptare este de maxim 30 secunde:

Dupa ce activarea s-a realizat cu succes, apare mesajul "Your phone number will be shared with people you call with FaceTime".

| DiannaDia explică (pentru RoberttAnddrei):

Problema este ca nu-mi apare " FaceTime" dupa ce am intrat la " phone"...

| DiannaDia explică (pentru RoberttAnddrei):

Ok, deci am rezolvat. Ce copil pot fi...
Am intrat la restrictii si am vazut ca era dezactivat. -_-
Multumesc oricum! happy
Acum imi apare. Trebuia doar sa-l activez la restrictii.winking

| RoberttAnddrei a răspuns (pentru DiannaDia):

Ma bucur, bravo.