| anonim_4396 a întrebat:

Am un iPhone 4s si il foloseam ca iPod, dar fara sa stiu i-am dat restore din iTunes ca sa ii fac update si cand sa il activez vad ca imi cere sim.Eu nu am sim pentru el dar am inteles ca se rezolva cu un gevey.Problema mea este contul sau Apple sau de icloud.Telefonul nu are activa optiunea "Find my phone".Dar nu ii stiu ID-ul de Apple sau icloud.Intrebarea mea este daca otiunea nu este activata, acum dupa ce o sa cumpar un gevey si o sa trebuiasca sa imi bag id-ul de Apple si de icloud voi putea face alte conturi sau sa sar de acea operatiune? Am bagat IMEI-ul pe https://www.icloud.com/activationlock/Si zice ca nu e bocat si ca il pot folosi.Deci pot face alte conturi? Mersi daca ma ajutati!

2 răspunsuri:
| DDX99 a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare si am putut.

| Gavriluta_Leonard_1990 a răspuns:

Deci daca nu are "find my phone"activat ii dau un restore si il pot activa cu conturile facute de mine nu?