| MirunaSunrise a întrebat:

Am un iphone 4s si incarcatorul de la el mi s-a stricat dupa 3 ani, fapt pt care mi-am luat altul tot original. Problema este ca se incarca pana la jumatate apoi se opreste si ca sa se incarce iar trebuie sa schimb priza. Nu stiu care e problema, in mod cert nu prizele sunt de vina pt ca asta imi face la orice priza posibila si imposibila, voiam sa duc incarcatorul inapoi dar un electrician mi-a spus ca ar fi poate chiar de la telefon, voi aveti habar ce as putea face? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Problema nu e încărcătorul ci bateria. Trebuie să schimbi bateria.

| ascovit a răspuns:

Cere cuiva un incarcatorde iph4/4s si vezi daca face la fel pentru a fi sigura ca nu e din cauza telefonului.
Daca Doamne ajuta nu e de la bateria telefonului, schimba incarcatorul. Sau vezi inainte daca e de la cablul usb sau adaptor.

| Darrina a răspuns:

De ce o trimiti imediat sa schimbe bateria? in 90% din cazuri este incarcatorul. Eu zic sa incerci alt incarcator