| Ganduricolorate a întrebat:

Am un iphone 5s de 2 ani jumatate. ACum 2 saptamani s-a inchis brusc si nu s-a mai deschis. Mentionez ca atunci cand sunam de pe un alt telefon pe al meu, in telefonul de pe care sunam se auzea ca si cum iphonu-ul este deschis, dar el in realitate nu avea nicio reactie. L-am dus la un service si mi l-au reparat spunandu-mi ca mi-au schimbat sursa. Acum 2 zile s-a inchis iar si l-am dus la acelasi service pentru ca aveam garantia data de ei. A avut cineva problema asta? Asa se va intampla de fiecare data dupa ce va fi reparat?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti trebuie neaparat incarcator.
Il poti incarca doar cu cablul de la o mufa USB din calculator sau laptop.

| Ganduricolorate explică (pentru Bula):

Ce legatura are incarcatorul?

| Bula a răspuns (pentru Ganduricolorate):

"Sursa" = incarcatorul

| Ganduricolorate explică (pentru Bula):

Ei au sous ca sursa e ceva din interiorul telefonului.

| Bula a răspuns (pentru Ganduricolorate):

Sursa este de curent.
Cum sa fie in interiorul telefonului?
Poate au vorbit de mufa (de alimentare) a sursei si tu ai inteles gresit. Aceea mufa (mama) se strica daca bagi stramb mufa tata, fara simt, fortat.