| diana0983 a întrebat:

Am un iphone 5s deocodat cu gevey...Pana acum mi-a mers, nu am avut nicio problema, i-am dat updata de nu stiu cate ori. Pana acum 2 saptamani,cand i-am dat update la ultimul software, de atunci nu-mi mai citeste nici cum cartela, am incercat si cu alt gevey, dar nimic. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| TheTimeKiller a răspuns:

Nu stiu, trebuie sa intrebi la un GSM. Cred ca e peste 150 de euro sa ti-l faca neverlock. Mai asteapta o saptamana sau doua sa apara gevey pentru iOS 7.1, dai 100 lei pe el si nu ii mai faci update. Daca vrei ii poti face update la iOS 8 cand va aparea, dar nu trebuie sa ii faci din prima, trebuie sa astepti sa apara gevey pentru iOS 8 si sa cumperi iar. Cam asta ar fi dezavantajul la gevey, cand ii faci update trebuie sa mai dai 100 lei pentru gevey nou. Sper ca te-am ajutat happy.

3 răspunsuri:
| TheTimeKiller a răspuns:

Trebuie sa astepti pana apare gevey pentru iOS 7.1(ultimul) si sa cumperi acel gevey. Imi pare rau, stiu ca e destul de scump gevey-ul.

| diana0983 explică (pentru TheTimeKiller):

Decodarea cam cat ar costa? E din Austria, reteaua A1.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru diana0983):

Nu stiu, trebuie sa intrebi la un GSM. Cred ca e peste 150 de euro sa ti-l faca neverlock. Mai asteapta o saptamana sau doua sa apara gevey pentru iOS 7.1, dai 100 lei pe el si nu ii mai faci update. Daca vrei ii poti face update la iOS 8 cand va aparea, dar nu trebuie sa ii faci din prima, trebuie sa astepti sa apara gevey pentru iOS 8 si sa cumperi iar. Cam asta ar fi dezavantajul la gevey, cand ii faci update trebuie sa mai dai 100 lei pentru gevey nou. Sper ca te-am ajutat happy.

| Maria_Alexutza_1997_nPlP a răspuns:

Uneori si aceste updateuri nu sunt bune ( am avut si eu o problema asemanatoare). Nu le mai folosesc. Cel m ai bine, te sfatuiesc sa mergi intr-un service specializat si sa iei in vedere parerea unor specialisti. Nu cred ca te va costa mult! happy