| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

Am un IPhone 8 plus si nu imi dau seama de ce nu se incarca, daca e de la baterie sau USB. Tine bateria destul de bine si as lua un incarcator original, dar mi-e sa nu dau banii aiurea. Precizez ca stateam pe el in timp ce se incarca.

2 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

In 80% din cazuri a intrat mizerie in mufa telefonului.Incearca sa o scoti usor de tot cu o scobitoare fata sa strici ceva.
Cred ca merge incercat si cu aspiratorul.

| viavo a răspuns:

Salut! Daca mufa tata nu intra in mufa mama pana la baza, atunci este plina de scame si alte impuritati. Cu un ac de cusut scobesti in interiorul mufei mama, fara a distruge contactele din mijlocul ei.