| Aleeeee9999 a întrebat:

Am un iPhone SE blocat in iCloud pe care as dori sa-l vând pentru piese, precizez ca telefonul a fost folosit doar o luna. Întrebarea mea este unde l-as putea vinde și câți bani as primi pe el. Va mulțumesc!

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Cand o firma sau cineva care repara ti-l cumpara pentru piese, nu iei pe el pretul ideal.
Iti va oferi mult mai putin decat face. iPhone SE e un model comun, nu e o raritate, se gasesc aparate defecte pe toate gardurile.

https://www.olx.ro/......aLDx7.html
Tu esti? posteaza si factura (sa se vada data cumpararii si pretul), poate ajuta.

okazii.ro
ebay...
ziarul local, daca exista

| gelu1970 a răspuns:

E un model ce a dat probleme. Si inca Apple il mai vinde. Fiind blocat icloud placa nu foloseste la nimic. Display costa nou vreo 20 euro. Cat poti sa ceri? Cere cat poti de mult. Cat vei primi pe el, vezi dupa aceea.

| ziftode a răspuns:

Http://olx.ro
imi e prea lene la ora asta sa caut, dar ideea ar fi:
modelul de telefon, urmat de cuvantul: piese