| Catalinlupu23 a întrebat:

Buna,am un j6 2018 si nu imi mai tine mult bateria de cand i-am dat update la soft, astept pana vine actualizare de Android 8.1 sau ce sa fac astept niste idei de la voi.Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| IonutR1 a răspuns:

La un J6 2018 bateria trebuie sa tina peste 24h de utilizare normala. Daca bateria nu tine nici cateva ore fara sa umbli mult pe el, du-l la garantie. Si soft-ul mai poate avea legatura, dar nici chiar asa, maxim pierzi o ora, doua din cauza asta, dar daca chiar nu tine destul, du-l la garantie. Bafta!

| Catalinlupu23 explică (pentru IonutR1):

Nu e de la baterie e de la soft, cand am dat acea actualizare de soft se descarca mai repede telefonul in jocuri mai ales.Si de atunci se descarca rapid e un bug ceva?

| IonutR1 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Nu prea are cum sa fie de la Soft, mama mea detine un J6 2018 si nu are o asa problema. Bateria ii tine peste 24h. Iar Soft-ul pe care il ai, nu este "nou", are ceva timp de cand a aparut si nu a existat aceasta problema si nici la Android 9.0 nu este (Si aici stiu pentru ca am un S9+). Cam asta e. Incearca sa vezi daca mai este vreo actualizare noua, iar daca nu, du-te cu el la Garantie deoarece nu poate sa fie de la Soft, mai ales probleme asa drastice.

| Catalinlupu23 explică (pentru IonutR1):

Are ceva daca iau o aplicatie de racit cpu, aplicatia se numeste clen master phone boost, cand este incalzit cpu se duce mai repede bateria am 33.5 grade numai pe Youtube in jocuri am 34 de grade.