| Alex31004 a întrebat:

Buna!

Am un Lg Optimus L5, si cand fac poze se aude sunetul acela,si cand dau la setari, nu imi apare sa dau fara sunet, sau cam asa...imi apar doar inca 3 sau 4 sunete.

Cum fac sa nu se mai auda cand fac poze?!

Fundita!

3 răspunsuri:
| EduardVikingul a răspuns:

Dai telefonul pe vibrații sau pe silent. Unele programe pentru camera foto au și setări de "Shutter sound", dar dacă al tău n-are atunci dă-l pe vibrații.

Sincer să fiu, mie îmi place sunetul ăla. Merg pe stradă și fac poze la oameni special ca să-i văd cum reacționează la sunet.

Ce-i drept, am mâncat și ceva bătaie de-a lungul timpului din cauza asta, dar a meritat fiecare vânătaie.

Sursa: Ghidul de cum să-ți meșterești telefonul de pe http://3dy.ro

| Alex31004 explică (pentru EduardVikingul):

Pai...eu vreau sa nu se mai auda..ca poate mai fac la ora sau cevalaughing

| Alex31004 explică (pentru EduardVikingul):

Am dat pe silent..si tot se aude