| n1445 a întrebat:

Am un Nokia Mini x6 si nu imi merge internetul. Am 75MB. Am incercat sa rezolv problema, dar imi scria "Page Error", "Server Not Connected" sau "Dail Failed". Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| 1791997 a răspuns:

Ai incercat sa-i faci settarile la internet?

| DeejayLiqua a răspuns:

Salut! Nu cunosc prea bine telefonul pe care îl deții, însă din propria experiență îți pot spune că orice rețea mobilă de telefonie are o configurare de internet pentru fiecare telefon. Când cartela este nouă (indiferent dacă este de abonament sau PrePay), ți se trimite automat prin SMS o configurare de date.
Cel mai bine intri pe site-ul rețelei tale de telefonie (Orange/Vodafone/Cosmote/Zapp) și cauți un număr de contact. Îi apelezi, numărul pentru relații cu clienții este gratuit, le explici problema și că suspectezi că ar fi ce ți-am spus eu.
Sau dacă consideri că e mai simplu, te duci la un punct Orange/Vodafone/Cosmote (în funcție de rețeaua de care dispui pe acest telefon, și le spui aceleași lucruri.
Lucrurile se vor rezolva ușor: vei primi un banal sms care te anunță că telefonul este configurat.

Sănătate și să-l stăpânești sănătos!