| deyaaaa a întrebat:

Buna,am un Orange Nivo, l-am pus la formata cam 15 ore, fara sa stiu ca de fapt nu e nevoie straight face, cand l-am scos avea 98% baterie,iar acum se descarca f repede, e din vina mea? ca l-am scos prea repede de la incarcat? cum as putea remedia asta? a si inca ceva, daca nu este nevoie sa mai formatez bateria...de ce in carticica aia din cutia lui spune ca TREBUIE? funda

1 răspuns:
| Seby90 a răspuns:

Daca a stat 15 ore la formatat, si ai doar 95% nu este nici o problema. Telefonul in care are bateria plina nu mai trimite curent.
Foarte repede ce inseamna, daca te tine maim ult de o zi bateria esti erou.

Ceea ce consuma foarte mult curent: wifi permanent deschis, 3g permanent deschis, jocurile 3d, si jocurile in general. Daca te joci pe el si te tine 3-4 ore, e okay, asa si trebuie.