| PinkPanther_3499 a întrebat:

Am un s3 iar cand incerc sa pun o poza, o melodie sau orice pe telefon prin cablu de date la inceput merge dupa care brusc se deconecteaza ca si cum as fi scos cablul de date din el. De ce?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Acum o saptamana a venit o prietena la mine cu un galaxy grand si cand am incercat sa ii pun ceva pe telefon si exact la fel a patit.

Cum am rezolvat problema:
1. Am intrat in setari la despre dispozitiv/about phone
2. Am apasata pe numarul versiunii/version number ca sa deblochez modul de dezvoltator/developer
3. Am intrat din nou in setari si a aparut optiunea optiuni dezvoltator/developer option si am intrat pe ea
3. Am activat depanare USB/debugging USB

Dupa ar trebui sa iti mearga.
Am testat-o si pe telefonul meu Allview X1 Xtreme si a mers.

| PinkPanther_3499 explică (pentru Zaygon):

Nu gasesc niciunde numarul versiunii si nici un ar aparea sa deblochez modul de dezvoltator.

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Buil number pe engleza e numarul versiunii. Am telefonul pe romana si nu mai stiam cum ii spune exact.

Dupa ce apesi de 5 ori o sa ti se deblocheze modul de dezvoltator.