| elenaaaaa56262 a întrebat:

Am un Samsung a10 de cateva luni.
Iar de cand mi l-am luat am introdus in el un card cu poze din telefonul celalalt.
Iar acum cand fac poze, pozele se salveaza pe card, iar astazi cand am intrat pe poze, nu se incarcau.
Imi arata o poza gri cu un semnul exclamarii in mijloc.
E de la card problema sau de la telefon?
Am mii de poze pe el, spuneti-mi daca as putea sa rezolv cumva

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bagă cardul intr-un cititor extern și vezi ce poți face

| Simpatic a răspuns:

Scoti cardul din telefon si il bagi in adaptorul microSD, deci pe ala mai mic il bagi in ala mai mare (ele arata cam asa impreuna https://www.7dayshop.com/......64g-gn6ma) si pe ala mare in care a intrat ala mic il introduci in laptop daca ai card reader sau prin ajutorul unui adaptor microSD (costa 10-20-30 de lei) il conectezi la mufa USB a laptopului/PC-ului, vezi daca pe laptop PC poti vedea toate pozele, le copiezi pe HDD laptop/PC iar cardul il formatezi apoi dupa ce ai salvat pozele intr-un folder pe HDD, dupa asta scoti cardul mic din cardul mare si il bagi inapoi in slotul destinat lui din telefon.
Am incercat sa explic in termeni cat mai putin stiintifici de aceea am zis card mic si card mare ceea ce e de ras, dar ca sa fie explicatia cat mai simplista.