| Xenoverse1 a întrebat:

Buna, am un Samsung A5 din 2017 si problema este ca autonomia bateriei a scazut mult si am ajuns sa il incarc si chiar de doua ori pe zi.

Ce ziceti, merita sa ii inlocuiesc bateria la un service sau mai bine imi cumpar alt telefon, desigur cand voi avea bani?

Răspuns Apreciat de Editori
| PringAloe a răspuns:

Merita sa-i schimbi bateria, mai ales daca telefonul merge bine si nu are alte probleme, plus ca daca nu ai bani de unul nou si ai nevoie de telefon mai bine schimbi bateria, bateria cu tot cu montaj o sa te ajunga undeva la 50lei (+/-) si o sa ai un telefon ca nou din punct de vedere al duratei bateriei.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateria e intre 50 100 lei, toate bateriile incep sa se uzeze dupa 1 an si trebuie schimbate cand uzura este peste 20% ca asa se strica telefoanele. Daca tie iti place telefonul atunci tine-l mai mult timp

| DenqOO a răspuns:

Fiind atat de vechi nu stiu daca mai gasesti o baterie cat de cat noua.
Daca ai bani iti poti cumpara un telefon nou