| crystyuk a întrebat:

am un Samsung este in romana dar cand bag cartela de Orange imi cere pin? ce sa fac dau fundacrying ajutati-ma va rogcrying

3 răspunsuri:
| Spikey99 a răspuns:

Tasteaza 0000

| catablondu a răspuns:

Salut, pin-ul este codul de securitate al cartelei pe care il poti activa sau nu. Codul pin initial la orice cartela Orange este 0000, dar poate fi schimbat cu orice cod intre 4 si 8 cifre. Daca e cartela ta, ar trebui sa stii codul pin. Daca e cartela altei persoane, ai grija sa nu bagi 3 coduri gresite ca o blochezi. Succes.

| crystyuk explică:

Deci telu merge fara kartela dar cand bag kartela de orangi orice kartela de Orange imi cere pin chiar daca nu are pin