| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy J1 de 5 luni si am o problema. Cand intru pe Youtube, Facebook sau pe vreun site din Fabebook, uneori chiar si pe net, se blocheaza, se inchide si imi apare desktop-ul si dupa vreo 2-3 secunde imi apar si icoanele. Tin sa mentionez ca am doar 5 aplicatii instalate de mine, inclusiv jocuri, nu multe poze si un card de 8 GB, care insa nu merge bine si nu merge sa bag toate aplicatiile pe el.
Nu am antivirus dar nu am instalatat decat una maxim 2 aplicatii de pe net, nu din magazin, pe care le-am sters.

Ce pot face sa nu se mai blockeze si sa iasa. Azi imi iesea pe Youtube dupa ce vedeam 2-3-4 videoclipuri fiecare de 5-8 minute. Ultima formatare a fost facuta de vreo luna. Funda pentru cel mai bun raspuns.sad

Răspuns Câştigător
| Eurofighter a răspuns:

1. Virusi nu exista pe Android. Exista doar spyware si adware care nu lucruri diferite.

2. Nu instala anti-virus ca mai rau inceitneste telefonul.

3. Nu instala aplicatii sau jocuri pe card deoarece card-ul este mult mai incet decat memoria telefonului.

4. Incearca sa dai un factory reset din Settings-> Backup and reset -> Factory data reset.