| Georgiana0216 a întrebat:

Buna,

Am un Samsung galaxy j5 2016. Uneori mai patesc ca sunetul sa nu-mi functioneze, adica daca ma apeleaza cineva telefonul doar vibreaza, nu se aude sunetul. Aceasta situatie am mai intalnit-o si la un Samsung galaxy a3, insa daca ii dau repornire totul isi revine.
Imi poate spune cineva care ar fi problema, cauza pentru care se intampla acest lucru?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil si ca o alta aplicatie blocheaza soneria.
Incearca sa-i dai resetare de fabrica, dar intai salveaza-ti tot ce e important (poze, muzica, filme, documente) pe card de memorie, iar lista de contacte sa fie pe cartela SIM! Inainte de resetare scoti ambele card-uri din telefon!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil ca - accidental sau voit - sa se puna telefonul pe regim "silentios".
Se intampla des dacanu se blocheaza telefonul dupa un timp sau daca touch-ul este reglat la sensibilitate mare.

| Georgiana0216 explică (pentru Bula):

Am inteles, doar ca mie nu imi apare semnul de silentios in susul ecranului si de aici si mica mea debusolare..."oare ce are telefonul?!?!".
Multumesc!

| Bula a răspuns (pentru Georgiana0216):

Este posibil si ca o alta aplicatie blocheaza soneria.
Incearca sa-i dai resetare de fabrica, dar intai salveaza-ti tot ce e important (poze, muzica, filme, documente) pe card de memorie, iar lista de contacte sa fie pe cartela SIM! Inainte de resetare scoti ambele card-uri din telefon!