| sedrick1 a întrebat:

am un Samsung galaxy s2 si cand activez internetul de pe cartela nu imi merg unele aplicatii gen (whatsapp, instagram), imi merg doar cand prind wireless. ce pot sa fac sa imi mearga toate aplicatiile si cu internetul de pe cartela? happy

Răspuns Câştigător
| vasilev a răspuns:

Asigura-te ca ai trafic pe numar la *123# si setarile corecte:

Menu – Settings – Wireless & networks – Mobile Networks – Access Point Names – Apasam Menu – New APN

Name: VF Internet pe Mobil
APN: live.vodafone.com
Username: live
Password: Vodafone
APN type: default
Apasam Menu – Save

Menu – Settings – Wireless & networks – Mobile Networks – Use packet data – bifat

5 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Ai modificat din setari sa nu le poti folosi decat prin wirelless

| sedrick1 explică (pentru Vvistula):

Nu cred, chiar nu am modificat nimic la setari.

| Vvistula a răspuns (pentru sedrick1):

Pai nu neaparat tu, asa vin din fabrica, eu asa am patit.

| andrewpeter a răspuns:

Salut happy Ceva de genu am patit si eu si am plecat la reprezentantii Vodafone sa vad care este problema. Ei mi-au spus ca seterile pentru internet s-au schimbat cand am pus o alta cartela in telefon. S-ar putea sa fie cam aceeasi problema si in cazul tau. Cel mai bine este sa mergi la un reprezentant din reteaua ta, sau daca nu, poti sa te uiti la setarile pentru internet ale unui telefon asemanator cu al tau si faci in asa fel incat setarile sa fie identice. Mult succes happy

| iulianjorelu9712 a răspuns (pentru andrewpeter):

La fel am patit si eu... sunt pe cosmote, ar trebui sa ma duc la un reprezentant cosmote sa imi repare chestia asta sau pot sa repar eu cumva?