| Daryus_Yo_1994 a întrebat:

Bună, am un Samsung Galaxy S4, luat din Spania, l-am decodat, iar acum când vreau să actualizez software-ul la noua versiune 4.4.2 Kit Kat îmi spune că dispozitivul a fost modificat, ce s-a întâmplat, mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Orice dispozitiv care a fost root-at e marcat ca „neoriginal" și nu se mai poate face update de soft de pe saitul oficial.
Ca să reușești, trebuie să resoftezi telefonul (descarci imaginea soft originală de undeva și o rescrii). Abia apoi o să poți face update. Dar, evident, pierzi datele și programele instalate.

| Daryus_Yo_1994 explică:

Da, dar cred că tipul de la deblocare mi la rootat ca să poată debloca telefonul, daca resoftez telefonul nu revine la normal, adică mai e decodat?