| iPhone44s a întrebat:

am un Samsung Galaxy s5 si un S4 Active cu Android 5.0.2 si 5.0.1 si as dori sa stiu daca as putea sa le rootez. Si daca ar exista riscuri. Vreau o solutie detaliata si sigura. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

In primul rand, trebuie sa stii ca vei pierde garantia.In al doilea rand, root-ul se face pentru a avea control total asupra dispozitivului (Super SU) si sunt niste riscuri pe care trebuie sa ti le asumi odata cu efectuarea acestuia.

| B3B3NI a răspuns:

Daca vrei sa inveti te poti uita la tutoriale pe youtube, dar daca nu vrei sa faci vreo prostie mai bine te duci la un service GSM, pe mine m-a costat in jur de 40 lei.