| angelamaria a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Trend Lite si as vrea sa stiu daca pot sa ii schimb tonul de apel cu o melodie de pe internet sau le pot pune doar pe cele din telefon. Si inca ceva, cand pun o poza de fundal imi apare si cand intru in meniu. La inceput avea fundalul meniului negru. Sa-mi raspunda cine are telefon, ca sa stiu exact ce sa fac.

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Setări > sunet > ton sonerie dispozitiv > alegi melodia dorită dintre cele pe care le ai în memoria aparatului.

| angelamaria explică (pentru mihai69):

Multumesc. Dar cu fundalul?

| mihai69 a răspuns (pentru angelamaria):

Din păcate, asta mă depășește... Nu știu dacă e normal să apară alt fundal decât cel implicit la meniuri. Ai pus cumva vreo aplicație de personalizare?

| angelamaria explică (pentru mihai69):

Nu. Doar pozele mele.

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Pentru tonul de apel: ca sa poti sa pui o melodie de pe internet mai intai trebuie sa o downloadezi, dupa ce o downloadezi o cauti in muzica ti degetul pe ea si o sa iti apara mai multe optiuni dai pe"setare ca" melodie de apel...winking sper ca te-am ajutat

| angelamaria explică (pentru Qweerrrtttyyy):

Nu merge, imi apare doar stergere, partajare prin, mutare, copiere, redenumire si detalii.

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru angelamaria):

Deschide melodia si apoi ii dai cauti "setare ca" in optiuni

| angelamaria explică (pentru Qweerrrtttyyy):

Am reusit. Multumesc!

| strike002 a răspuns:

Cand incerci cu degetul apasat trebuie sa fi in player muzica sau sa incerci la Setari>Sunet>Tonuri sonerie si apesi Adauga (asa e la mine Galaxy S3)

| angelamaria explică (pentru strike002):

Am reusit pana la urma. Multumesc.