| StefaniaM a întrebat:

Buna am un Samsung galaxy trend lite si azi mi-am instalat asphalt 8 pe el.no,jocul merge destul de bine,numai ca nu mai am prea multa memorie libera pe telefon sad
Stie cineva cum as putea sa mut jocul asta pe cartela sd, ca nu vreau sa am numai 8 aplicatii pe telefon.va dau cate funde vreti

5 răspunsuri:
| Blink182 a răspuns:

Da,intri la Setari, Aplicatii, Gestionare aplicatii/manage apps, cauti aplicatia respectiva acolo, ii dai click pe ea si apoi pe 'Muta pe cardul SD' / 'Move to SD card'. happy

| StefaniaM explică (pentru Blink182):

Eu n-am optiunea asta sad

| Blink182 a răspuns (pentru StefaniaM):

Atunci,Setari>Manager Aplicatii>click pe aplicatie>Mutare pe cardul SD / Aplication Manager>Move to SD card
Poate te ajuta video-ul asta: da-i la minutul 1:10 http://www.youtube.com/watch?v=t5Tz7hkTPC4

| StefaniaM explică (pentru Blink182):

Am intrat si eu acolo da nu-mi apare butonul ala nenorocit si din cate am inteles eu din video primul telefon avea android 4.2 iar altu 4.1.Insa oricum mersi de ajutor

| VLADRIAN93 a răspuns:

Trebuie sa ii faci root dar pentru a avea acces in sistemul de operare unde poti sterge si modifica absolut orice inclusiv poti muta aplicatiile pe card dar vei pierde garantia oferita de producator happy si trebuie sa ai grija cand il rutezi uitate la un tutorial pe youtube este pentru trend lite din pacate acesta e ingurul mod prin care poti muta jocurile pe card am avut fifa 2014