| ShacPaul a întrebat:

Bună am un Samsung galaxy trend plus, dar nu pot stoca aplicațiile pe card. El zice ca le muta dar nu face nimic tot memoria interna se umple. Ași putea sa îi fac ceva sa îmi meargă sa mut aplicațiile pe card? Ps. Am descărcat clean master și zice ca telefonul nu suporta carduri.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti muta aplicatiile pe card.Doar daca rootezi telefonul.Dar nu te-as sfatui.

| panther2007 a răspuns:

De ce nu este bine sa faci root la un telefon android? Simplu implica riscuri daca nu te pricepi sa il faci te poti alege cu un brick(telefonul tau se aprinde insa incarca doar sigla Samsung si atat) sau te poti alege cu un hard brick(adica telefonul tau nu se mai aprinde deloc si ca sa il repari te costa cat nu face)
Desigur exista si o posibilitate cat de cat sigura de a face root folosind aplicatia framaroot insa ea nu este combatibila cu toate telefoanele.
Asa ca la fel cum a mai spus cineva nu este recomandabil sa faci root

| ShacPaul explică:

De ce nu e binesa iîl rulez?

| ShacPaul explică:

De ce nu e bine sa îl rutez? (Scuze autocorectare)

| H3R0UL a răspuns:

Incearca o resetare a cardului intra la memorie dai la dai sterge cardul si demontati cardul sau intra in aplicație si dai mutați pe cardul sd sau intra la aplicatii si bifeaza aplicatile care vrei sa le pui pe card