| Innavalentinamadalina a întrebat:

Buna am un Samsung next si am uitat modelu de deblocare.am tinu apasa cele 3 butone care sau mentinat in cateva raspunsuri..si imi apare android si scrie downloading ce pot sa fac? ajutati ma va roggg

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Singura solutie ar fi de a reveni la setarile din fabrica.
Ca sa stii, metoda asta iti va sterge contactele, mesajele, tot ce ai in telefon, exceptand ce ai pe cardul SD (pe care e bine sa il scoti)

1.Il inchizi
2. Apesi: HOME+POWER (mijloc+ala lateral dreapta)
3. Tii apasat
4. Ai intrat in android recovery mode
5. Cauti acolo FACTORY DATA RESET / WIPE DATA sau cv asa
6. Dai acolo (se navigheaza cu tastele de volum si cu home button)
7. Iti apare o lista cu "n" de no si un da.
8. Dai la da
9. Telefonul se va reboota de 2 ori. Nu te speria daca sta prea mult cu Samsung pe ecran. Se instaleaza sistemul de operare.
10. O sa iti apara acordul Google de colectare a locatiei

Si telefonul va fi ca nou!

3 răspunsuri:
| DjDanutzy a răspuns:

Daca tiar aparea sa bagi contul de gmail ar fi mult mai bine, nu ar mai trebui resetarea telefonului.
Daca nici parola de gmail nu o stii macar adresa si o resetezi prin pc prin email.
Noroc si bafta!

| printi234 a răspuns:

Dupa ce ai incercat de 5ori iti arata ca ai uitat modelul si dai pe el si daca mai sti pinul pe care l-ai pus dai pe introdu pinul si introduci pinul

| Innavalentinamadalina explică:

RaresTPUro asa am facut dar nu imi apare imi apare android downloading