| oaldysefu1 a întrebat:

Am un smartphone prestigio 4300 duo.Am o problema cu instalearea aplicatiilor.Nu stiu cum trebuie instalate pe cardul extern.Ca cel intern s-a umplut foarte repede dupa 5 jocuri. Aveti ceva solutii sa pun aplicatiile direct pe cardul extern fara root daca se poate? Sau macar sa le pot muta pe cardul extern, dar ceva in afara de app2sd,link2sd deoarece aceste programe muta aplicatia tot pe memoria telefonului.As vrea sa mut app data pe cardul extern.Va rog frumos ceva ajutor!

2 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel si am doar 150MB memorie interna.
Nu inteleg ce zici, cum acele aplicatii muta aplicatia tot pe memoria telefonului? logic, nu se poate altfel. o aplicatie nu poate sa mearga fara ca o parte din ea sa fie pe memoria interna..si nu stiu de ce te plangi la 4gb laughing

| andy2598 a răspuns:

Intra la setari-aplicatii-apasa pe un joc sau aplicatie pe care vrei sa o muti-apoi apasa mutati pe cardul SD(o sa iti apara doar uitate la ce scrie) pentru a muta aplicatile sau jocurile instalate.Altfel nu le poti instala direct pe card.Bafta.