| icekiller a întrebat:

Buna am un telefon Alcatel 918 Onetouch Pasadena si nu stiu cum sa folosesc WI-FIUL(adica il activez, imi spune ca este o retea disponibila si dupa cand intru pe NET imi spune ca browserul nu este conectat)pls ajutati-ma!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergeti in meniu > Setari > Wireless si retele > Wi-Fi > apasati pe reteaua dorita (cea deschisa) > apasati conectare.
Daca telefonul e in engleza:
App Drawer(meniu) > Settings > Wireless and networks > wi-fi > (apasati pe reteaua dorita) > connect

Acum incercati sa intrati pe net (Browser)

| icekiller explică (pentru anonim_4396):

Mersi voi incerca dar momentan nu am reteahappy