| TheTriangleΔ a întrebat:

am un telefon Alcatel One Touch. Azi dimineata mergea bine, dar apoi la pranz am vazut ca s.a inchis desi era incarcat. Apoi cand am vrut sa il deschid mi-a aparut doar fundalul alb cu semnul de la Vodafone. L.am pus la incarcat, dar tot asa a ramas. Am incercat sa ii scot bateria si sa il resetez. Am apasat tastele "volum +" si "deschidere" si apoi mi-a aparut o lista printre care era si " wipe data/ factory reset". Am dat acolo si a spus ca s.a resetat. Am scos bateria si am incercat sa il deschid, dar nu s-a intamplat nimic! Ce pot sa fac? Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Daryus_Ade_1999 a răspuns:

LA fel am patit si eu tine asa volum + si dupa de pe alea 2 umbli + si - dai pe plus si dai factory reset dai pe el si asteapta ce ti se intampla asa iti va merge daca nu dul la Vodafone sau la reparat

| TheTriangleΔ explică (pentru Daryus_Ade_1999):

Bine, si dupa aia ce fac? am dat factory reset, si imi apare asa : wiping data..formatting data ..formatting cache. data wipe complete. Si apoi? nu se mai intampla nimic! nici nu se deschide!

| Daryus_Ade_1999 a răspuns (pentru TheTriangleΔ):

SI acuma cum a ramas cu el? dai un restart sau scoatei bateria lasa-l putin 10 min si dupa aprinde-l eu asa am facut si mi-a, mers