| Mexx99 a întrebat:

Am un telefon Allview, este bun, mi se pare ok dar am memorie INSUFICIENTA tot timpul.A trebuit sa imi sterg si aplicatiile gen facebook si tot pentru ca cica memorie insuficienta:l Am un card de 2GB in el si vreau sa imi scot aplicatii:l Cum sa fac sa le instalez direct acolo?:l ( Fara chestii complicate va rog)
Funda

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu toate aplicatiile se muta in cardul sd.Asa ca mai elibereaza-ti memoria interna(a telefonului) stergand din aplicatiile vechi.

| Mexx99 explică (pentru darrio2007):

Nu mai am ce sterge :l!

| darrio2007 a răspuns (pentru Mexx99):

Eu mai sterg actualizarile unor aplicatii.Si se mai elibereaza memoria interna.

| SilvianG a răspuns:

Setări - Gestionare Aplicații -: Și ai ceva de genul Preferință Instalare sau Instalare Aplicații și Selectezi CARD SD. DAcă nu dai Setări - Gestionare Aplicații - Telefon - CLick pe aplicație și dai mută în cardul sd.