| Alexandraesanu a întrebat:

Am un telefon codat pe Vodafone Uk, merge in România pe aceiași rețea sau alta? Mulțumesc

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca-i codat de Vodafone UK, nu poate functiona in Romania.
Pana nu termini contractul cu ei sa-l poate elibera, nu ai cum sa-l folosesti, decat in UK>

| anonimg a răspuns:

Nu va merge. Sunt companii diferite; deci si sim-urile sunt diferite (nu fizic).
Dar poti sa il deblochezi aici in tara. Iar daca telefonul este in garantie in UK, atunci poti sa folosesti TurboSim cat timp il folosesti in Romania. TurboSim nu va afecta telefonul; aparatul(telefonul) va functiona in orice retea din UK si din Romania, si nu se va pierde garantia (daca inca mai are garantie).

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pe aceeasi va merge.

Răspuns utilizator avertizat
| kar1GaNNN a răspuns:

Pe aceeași rețea iti va merge dar nu va functiona pe rețele diferite.

| Monic_Monna_R._1999 a răspuns:

Nu cred.

| saka7777 a răspuns:

Imi place ca pui "caciulite" dar scrii "aceiasi" laughing aceeasi*. Lasa caciulitele, se intelege si fara, mai bine scrii corect cuvantulwinking