| OMGisBrainiac a întrebat:

Am un telefon Evotech Cyano, are o specificatie caci se pot instala aplicatiile direct pe cardul SD. Am un card SD de 4 GB si incerc sa downloadez ceva de pe magazin Google Play si zice ca nu am suficient spatiu pe dispozitiv.
Care este problema? Telefonul, cardul sau magazin Google Play se downloadeaza prima data pe dispozitiv si apoi se transfera pe card?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la setari, gestionare aplicatii(sau cum scrie la telefonul tau)si aplicatiile CARE POT FI MUTATE apesi mutare pe cartela SD. Sper ca te-am ajutat.