| AndraLara a întrebat:

Am un telefon Homtom Ht17. Il am de aproape 3 ani. Pana acum o luna semnalul de la cartela era excelent. Nu avem probleme. Însă am observat ca in casa nu mai aveam deloc semnal. Imi spunea "doar apeluri de urgență. Pe cand afara aveam semnal full. Precizez ca am cumparat alta cartela Orange nou nouță, însă aceiași problemă. O alta precizare ar fi ca eu stau la tara... Însă astăzi la oraș am avut semnal și înăuntru și afara. Care ar fi problema? Este vreo problema de soft sau am vreun aparat in casa care imi bruiaza semnalul? Ce sfaturi aveti pentru mine?

1 răspuns:
| SergiuM99 a răspuns:

Dupa mine nu consider ca ar fi o problema de soft, dupa cum ai spus e posibil sa fie un aparat ce bruiaza semnalul dar nu cred ca este asta. Problema cred ca este la antenele de emisie/receptie de semnal. Nu sunt destule nici la oras, dapai la tara. Eu stau la oras si daca ma crezi sunt locuri din centrul orasului unde daca intru intr-o scara de bloc nu mai am deloc semnal, dar cand ies apare deodata. Recomandat ar fi sa suni la companie si sa ceri un test de semnal in zona.