| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Huawei p8 lite si am o problema cu bateria. Daca umblu seara pe telefon, bateria fiind suta la suta incarcata, vreo jumatate de ora sau o ora, mi se descarca bateria in mod normal, insa nu inteleg de ce peste noapte se descarca si cate 20, 30 la suta, poate chiar 60 la suta. Bateria se descarca peste noapte in functie de cat de mult umblu seara pe el. Spre exemplu, aseara aveam bateria ful. Am stat cred ca vreo ora jumate pe telefon, ascultata muzica, am stat pe Youtube si am intrat si pe Facebook si pe insta. Bateria era 70 la suta cand m-am culcat, iar dimineata era 10 la suta. Am activate toate functiile de economisire a bateriei si nu il las la incarcat peste noapte. Si mai am si alte probleme: daca umblu mai mult pe el se infierbanta foarte tare si uneori mi se blocheaza tastatura. Telefonul are 6 luni si pana acum nu l-am folosit la extrem, in sensul sa stau mereu pe el. Oare are telefonul o problema, ar trebui sa merg cu el in garantie sau e marca si modelul prost?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e normal, mergi la garanție și o sa-ți schimbe bateria sau in cel mai rău caz telefonul.Dar mai mult ca sigur e de la baterie.

| Coman_Silviu_1997 a răspuns:

Si eu am Huawei p8lite si mi se intampla la fel cum ai pățit tu, daca ai mers cu el in garantie si ti l-au schimbat nu ti se intampla la fel?