| yourkittycat a întrebat:

Am un telefon iphone 7 si am o problema. Mi se descarca foarte repede adica nu fac nimic pe el si se descarca. Seara e bateria 100% si dimineata mai am 1%. Ce pot face?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Iți iei o priză după tine.
Data viitoare când îți cumperi telefon raționează inainte să dai banii.

| Nemessys a răspuns:

Sa Îți cumperi alt telefon. Nu pot sa îi înțeleg pe cei care își cumpără iphone. Mai ales ca costa și al naibii de mult.

| Skyfest a răspuns:

Incearca sa-ti dezactivezi wifi-ul pe noapte, sau in general cand nu te folosesti te telefon (in caz daca nu-ti trebuie sa primesti mesaje sau apeluri importante). Vreau sa-ti spun ca trebuie sa-ti stingi functiile nefolositoare a telefonului cand nu il folosesti. Poate tu i-ai stricat bateria? or ea este umflata? sau ultima problema este ca il ai demult.

| LiliD a răspuns:

Cei de la Apple au afirmat ca de la iphone 4 in sus, telefoanele sunt menite sa se duca repede (ca sa faca consumatorul sa cumpere altul) sfat nu iti mai lua Iphone, nu merita. Este vorba de marketing, la inceputul unei afaceri de telefonie automat ei vor scoate niste produse mult mai bune fata de cele cunoscute, ca sa se poata ridica pe piata. Dupa ce si-au atins scopul, apeleaza la anumite strategii sa faca consumatorul sa cumpere mai des de la ei, si una din ele ar fi prin a face telefonul in asa fel incat sa se strice rapid (sau sa ii faca bateria slaba, sa fie okay primul an dupa usor usor sa se deterioreze)

| Toromi a răspuns:

Stinge mobilul inainte sa te culci si bateria nu mai se consuma am avut aceiasi problema