| yasmine244 a întrebat:

am un telefon Nokia lumia. si cand vreau sa imi descarc jocurii imi spune ca am nevoie de un cont Microsoft. ma poate ajuta cineva. cum sa il fac?!
funda!

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Cont pe hotmail.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul oficial :
http://www.microsoft.com/......rguidance/

Fii atentă la vârsta/anul naşterii : dacă treci o dată conform căreia eşti minoră, atunci mai ai nevoie de alt cont pentru "configurarea Familiei"...

Toate cele bune.

| T0T a răspuns:

Intai faci un id de winowslive, parca.

| MarianWLF a răspuns:

Si eu tot Lumia am, si am avut aceeasi problema, nu am putut sa ii dau de cap nici acum, eu folosesc contul unui var de-al meu, incearca sa vezi daca iti da contul lui altcineva daca are.