| bubulex a întrebat:

Am un telefon nou de cateva zile i-am pus folie de protectie pe ecran de cand l-am luat dar se vad deja zgarieturi acelea sunt pe folie sau mi s-a zgariat ecranul?

1 răspuns:
| xXBobyXx a răspuns:

Daca i-ai pus folie de protectie cand l-ai luat nu ar trebui sa ai zgarieturi pe ecran. Incearca sa "razuiesti" folia cu ungia si daca simti o denivelare ca un "sant" foarte subtire inseamna ca e folia. Daca abia simti denivelarea sau nu o simti deloc inseamna ca e pe ecran.