| lorypoly a întrebat:

Am un telefon Orange Yomi cu android. Pana acum mergea perfect sa descarc jocuri, aplicatii de pe Google Play, dar acum nu mai merge. Zice ca nu exista destul spatiu pe dispozitiv, dar am sters peste 500 de poze di 3 aplicatii. Desi acum imi arata ca este destula memorie in spstiul de stocare, cand vrreau sa descarc la fel imi arata. Ce sa fac? Funda cui ma ajuta

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Acest mesaj este afisat atunci cand memoria interna de stocare sau memoria intermediara (RAM) este insuficienta, pentru inceput iti recomand repornirea telefonului si sa incerci din nou descarcarea. Daca totusi nu poti descarca, este necesar sa eliberezi memoria interna prin stergerea unor aplicatii sau fisiere. Daca si dupa aceasta modificare vei intampina aceeasi situatie, iti recomand sa revii la setarile din fabrica ale telefonului. Aceasta resetare va sterge toate datele din telefonul tau.

O zi buna,
Orange Helper

4 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Aplicatile de pe google play nu se pun pe card se pun in lista meniu a telefonului, atentie daca vrei sa resetezi telefonul pentru ca cand il resetezi risti sa pierzi si contactele din el.

| mary_1175 a răspuns:

Fa resetare la telefon, sigur o.sati mearga dupa aia

| Vadean_Ioana_1982 a răspuns:

Probabil jocul pe care vrei sa-l descarci este mai mare decat spatiul pe care il ai tu disponibil

| Miracola a răspuns:

Iti trebuie card de memorie nou