| anonim_4396 a întrebat:

am un telefon S4 si nu stiu, trebuie reformatata bateria sau nu. si cat timp trebuie tinuta la incarcat? pentru cel mai bun raspuns, fundita :*

2 răspunsuri:
| Moise_Pasca_2000 a răspuns:

O zi maxim (24 ore)

| andruala a răspuns:

Mai nou, bateriile nu mai necesita formatare.Ele vin formatate din fabrica.Dar daca il lasi la la incarcat 12 ore, nu se poate strica nimic.De preferat este sa il lasi la incarcat cateva serii complete, adica sa se descarce bateria de tot, si sa se incarce pana la 100%.