| Xenoverse1 a întrebat:

Buna, am un telefon Samsung A5 2017 și problema este ca nu mai încarca asa de repede cum încarca la început când l-am cumparat, și de fiecare dată când îl bag la încărcat imi arata "incarcare" nu "încărcare rapida" si de fiecare dată sunt nevoit să-l scot din mufa imediat după ce l-am băgat la încărcat si sa îl bag din nou ca sa încarce rapid.

Oare după un timp va afecta bateria?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

2017 si A5 deja spune tot. Arunca-l.

| Xenoverse1 explică (pentru darrio2007):

Crezi ca nu vreau sa scap de el, dar deocamdată nu imi permit un telefon nou.

| Frank51 a răspuns:

Curăță portul.

| Xenoverse1 explică (pentru Frank51):

Asa ai facut si tu, după încărca normal?

| Frank51 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Da, l-am dus la un service GSM, și mi l-au curățat. Prost eu, trebuia să încerc mai întâi cu o scobitoare ca să nu dau degeaba 50 de lei, dar sunt 80% sigur că merge curățat cu scobitoare laughing

| RobertMoon a răspuns:

Daca se incarca normal si nu rapid nu are cu ce sa-ti afecteze bateria. Ea este gandita sa asigure cateva mii de incarcari pe parcursul duratei de viata. Probabil iti apare,, incarcare,, si nu,, incarcare rapida,, deoarece nu folosesti un incarcator corespunzator (adica acela cu fulger pe el de la Samsung pe care scrie fast-charging) sau daca folosesti cablul de la el este uzat.

| RobertMoon a răspuns (pentru RobertMoon):

Incarcator necorespunzator*

| Xenoverse1 explică (pentru RobertMoon):

Îl încarc doar cu cel original de la Samsung

| dinaprilie a răspuns:

Dupa 4 ani este deja "afectata" bateria.dar este normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un ac si curata usb-ul de la telefon

| DenqOO a răspuns:

Orice smartphone nu este facut sa tina mai mult de 2-3 ani. Mai ales bateia si incarcatorul.