| GabiGabrielle a întrebat:

Am un telefon Samsung chat 3350 si as vrea sa dau un anunt sa il vand. Ce pret ar trebui sa cre tinand cont ca il am de 2 ani ecranul e foarte putin zgariat si nu functioneaza joystick-ul?

Răspuns Câştigător
| Gabi19971983 a răspuns:

Pai un telefon din acesta nou s-ar vinde cu 350-400 lei.
Avand in vedere defectiunile si timpul in care a fost folosit eu as estima pretul la 50-100, maxim 150 lei.

Te sfatuiesc sa nu maresti pretul pentru ca nu vei avea clienti.
Eu am avut un telefon cu touchscreen si era "vai de capul lui". L-am pus la vanzare cu 70 lei (pretul unui telefon nou estimat la 500 lei) si in ziua aceea l-am vandut. Telefoanele sunau... laughing

Succes la vanzare! Funda?

2 răspunsuri:
| мαяdυк a răspuns:

Pana in 100 lei

| Adynutza3940 a răspuns:

Pai cam 150 de lei ar fi ok, dim moment ce e la mana a doua.dar ai spus ca ecranul nu este ff zgariat, daci este destul de bun