| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Grand Neo Plus I9060i, dual sim, si nu imi citeste doua cartele simultan, imi citeste doar una din ele. Stie cineva de ce?

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Restareaza-l (hard reset). DAca tot nu citeste incearca si cu alta cartela, sa nu fie una dintre ele defecta. Exista posibilitatea ca telefonul sa aiba o defectiune si sa trebuiasca sa il duci la service.

| mihela94 a răspuns (pentru danutzu96):

Nu e de vina cartela, imi citeste toate cartele care le pun, dar, doar cand sunt puse pe rand. Cand sunt 2 cartele in telefon imi citeste doar una din ele.