| popescu615 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy J7 2017.Aseara mergea sa ma uit pe el. Dimineata l-am luat si am vrut sa il deblochez, dar nu mergea sa glisez! Telefonul este nou l-am cumparat anul trecut in decembrie.Am incercat ca sa-l deblochez si merge, dar nu merge sa intru pe nimic.
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| nicurobo a răspuns:

Daca mai ai ganratia te poti duce cu el si sa completezi formularul de garantie si o sa ti-l faca gratis, este pacat sa il chimbi fara motiv daca mai ai gantie la el.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data incearca sa-l opresti, tinand apasat indelungat butonul de pornire /oprire.
Lasa-l timp de 1 minut oprit, dupa care porneste-l din nou, tot apasand lung pe buton, pana ce apare ceva pe ecran.
Probabil va porni de data asta.
Daca nici acum nu se poate debloca, opreste-l din nou si baga la incarcat pana ce se va incarca complet.
Dupa incarcare il pornesti din nou.

Daca nici in acest caz nu se poate debloca, atunci telefonul este defect si trebuie sa-l duci inapoi in garantie, acolo de unde l-ai cumparat, impreuna cu bonul de casa sau factura si cu Certificatul de garantie.

| Volimko a răspuns:

Ii faci un hardreset sau îl arunci la gunoi și îți cumperi un Xiaomi MiA2 lite