| stefiodette a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Slll Neo si in timp ce era la incarcat s-a auzit ceva la el si cand m-am dus sa vad ce s-a auzit scria pe ecran " incarcarea a esuat deoarece temperatura bateriei este ridicata " Imi poate explica si mie cineva de ce era ridicata temperatura telefonului? (e prima data cand patesc asta )

Răspuns Câştigător
| DeDe547623796 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat aproape la fel, ideea este ca probabil tu ai folosit telefonul...in "exces" ca sa spun asa iar bateria telefonului a fost solicitata peste masura si d-asta ti-a aparut acea instiintare. Indicat ar fi sa lasi telefonul cateva inute pentru ca bateria sa isi revina la temperatura normala. sper sa te ajute cu ceva...:*

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Ai ținut cumva telefonul într-un loc înfierbântat? Problema e de la bateria...ai stricat-o. Dacă mai ai telefonul în garanție mergi cu el la service.

| K0sti a răspuns:

Baterie cu probleme! Vezi sa nu faca bum!
http://stirileprotv.ro/......ident.html

| Necunoscuta112 a răspuns:

Buna! Nu iti pot explica de ce ti s-a intamplat asta dar stiu cum sa previni sa nu ti se mai intample asta.Instaleaza-ti aplicatia 360 security si te va ajuta.Este mult mai buna fata de clean master.360 security te va ajuta ca temperatura tel sa fie una buna.Ai un nume foarte frumos si asa o cheama si pe sora mea.O cheama Violeta si o alintam vivi. Sper sa iti mearga tel.

| stefiodette explică (pentru Necunoscuta112):

Aplicatia " 360 security " o am instalata de cateva saptamani... Multumesc!