| Adriannumenou a întrebat:

Am un telefon Samsung GT C3322 dual-sim. Vreau sa ii fac setarile pentru internet. Am cautat pe net si am gasit ceva in genul " meniu, setari, configurare, etc" aici e problema. Am intrat in meniu apoi in setari dar nu apare configurare. Daca stie cineva setarile va rog sa postati.

4 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Uite aici setarile pe care trebuie sa le faci:
http://www.cosmote.ro/ro/serviceinstructions.aspx?cid=18379&ns=-10000

| Burdetiu a răspuns:

Daca esti pe Orange intra pe link-ul acesta http://www.orange.ro/setari-telefoane/

| Alcaelo a răspuns:

Am eu setarile pentru telefonul tau:
Stimate Client,

Pentru configurarea telefonului dumneavoastră, urmăriţi instrucţiunile de mai jos:

01) Apăsaţi [Meniu]> [Setari]> [Reţea]> [Conexiuni].

02) Răspunsul [Da] la întrebarea: "Meniul gestionează profile de conectare... Continuaţi?".

03) În cazul în care nu există nici un profil apăsaţi [Nou].

04) Altfel, apăsaţi [Opţiuni]> [Creare]. Introduceţi următoarele informaţii:

Setare nume: 3G de bandă largă

URL-ul de origine: Ignore

Purtător: GPRS

Proxy: Oprit

Adresa: Lăsaţi necompletat

Port: Lăsaţi necompletat

Persista timp (sec.): 300

DNS: I Lăsaţi necompletat

DNS 1: Lăsaţi necompletat

DNS 2: Lăsaţi necompletat

Numele de acces: broadband

ID utilizator: Lăsaţi necompletat

parola: Lăsaţi necompletat

05) Apăsaţi [Salvare]. Profilul este salvat.

Dupa ce faci asta stingi si aprinzi telefonul si dai sms la numarul 638 cu textul activare.

| Adriannumenou explică:

Sunt pe Cosmote. am uitat sa specific.