| Yssa86 a întrebat:

Am un telefon Samsung J5 2016 si vreau sa-mi recuperez sms-urile si mesajele de pe whatsapp! Am cautat pe net si din cate am inteles as putea face asta cu o aplicatie numita Mobisaver? Imi puteti spune daca e ok aplicatia sau daca stiti alta mai eficienta? Cand am incercat sa descarc aplicatia mi s-a spus ca trebuie rootat telefonul!? Daca e ok sa fac asta cum se rooteaza? Pas cu pas ca sa nu fac vreo prostie. happy Daca se poate fara pc! Sunt noua pe aici si nu stiu cum e cu "funda", dar daca recuperez mesajele de pe whats app si sms-urile normale dau si drapel! happy Multumesc!

3 răspunsuri:
| Jenga a răspuns:

Buna
Pai am avut si eu problema aceasta acum ceva timp, faza e ca eu mi am resetat telefonul.
Ai nevoie de contul tau de google, cel pe care il aveai pe vechiul telefon, deoarece whatsapp ul face o chestie faina, backup.
Backup ul este pentru a salva mesajele, mai bine spus pastra sau retine pentru orice eventualitate in acel cont de google, asadar daca ai contul de google atunci le mai poti recupera.
Eu de exemplu nu l mai stiam, tin minte ca am plans in seara aceea prea mult pentru niste mesaje =]]
Sper ca te am ajutat!
Aplicatiile nu merg, am incercat.

| Yssa86 explică (pentru Jenga):

Speram ca se poate cu vreo aplicatie, dar multumesc pentru raspuns. Se pare ca de cate ori s-a facut backup eu am selectat "niciodata". sad Deci, probabil ca ar trebi sa-mi iau gandul de la mesajele si conversatiile mele. sad

| Jenga a răspuns (pentru Yssa86):

Imi pare tare rau ca nu ai putut salva nimic