| anamaria211 a întrebat:

am un telefon SONY EXPERIA E...si mi-a scapat in apa..merge perfect si sonorul pentru ca am scos la timp tot din el.dar la poza (cand trebuie sa fac) apare in ceata ce trebuie sa fac pentru a merge?

Răspuns Câştigător
| iulianmardari a răspuns:

Nu e o idee buna sa I'll lasi la soare deoarece soare poate afecta camera telefonului.cea mai buna idee este sa ii scoti bateria si capacul si cartela si cardul sd.I'll lasi 4 zile la uscat, si nu oriunde, intr-un bol cu orez.iti arat instructiunile:! https://www.youtube.com/watch?v=w1dFUBCXlQc&feature=youtube_gdata_player

4 răspunsuri:
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Deschide-l si usuca-l cu feonu... alta varianta nu stiu. daca functioneaza e ok daca nu mergi cu el la service. ceau

| xxx8 a răspuns:

Pai e posibil sa fi ramas apa la camera foto ar trebui sa se evapore lasa-l putin la soare cu camera foto in sus sau daca nu uscal cu uscatorul de par vreo 5 -10 minute si ar trebui sa mearga

| anamaria211 explică (pentru xxx8):

L-am uscat cu aspiratorul... vreo 10 minute si l-am lasat si la soare vreo 10 minute..tot nu merge

| xxx8 a răspuns:

Atunci ai rabdare vreo 2-3 zile si daca tot asa apare ceata aia la camera dul la reparat dar te va costa deoarece garantia nu este valabila in cazul asta