| VladdDdDd a întrebat:

Am un Xperia Arc cumparat de la Orange (am garantie si asigurare) si as dori sa stiu daca l-as strica (gen daca il bag in apa) si ma duc la Orange imi da altul, in oferta actuala fiind Sony Xperia T? Intreb deoarece stiu o persoana care avea un Galaxy S, l-a bagat in apa si cand s-a dus acolo, avand garantie si asigurare. i-a dat un SII, dar din pacate persoana aia e plecata din tara si nu o pot contacta. Si de aceea apelez la voi.

4 răspunsuri:
| ρυƒυℓєтє a răspuns:

La fel am facut si eu cu un telefon, aveam garantie si asigurare pe el, l-am bagat in apa, m-am dus la ei si mi-au dat alt telefon nou laughing

| darrio2007 a răspuns:

Vrajeala.Vezi conditiile garantiei pe certificatul de garantie al telefonului. Specifica foarte clar problema cu apa.Nu iti da altul.Mai platesti si reparatia, fiind in garantie.

| VladdDdDd explică (pentru ρυƒυℓєтє):

Cand ai facut asta la Orange?

| ρυƒυℓєтє a răspuns (pentru VladdDdDd):

Acum vreo 2 ani.