| ciocox a întrebat:

As avea nevoie de putin ajutor.Am o problema cu telefonul meu Samsung galaxy s2, mai exact este brick-uit.Nu se mai aprinde absolut deloc, i.am scos bateria am incercat sa il repornesc, am incercat sa il deschid in modul recovery si nici asa nu functioneaza.Nu mai am garantie la el si nu as vrea sa il duc in service.Cum anume as putea sa il repar? Vreun tutorial, ceva mai explicit? Caci pe internet am gasit destule dar vreau o metoda sigura.
Multumesc!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Încearcă cu metodele de la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

Eventual, încearcă să-l pui în "Download Mode" şi să-l resoftezi...

Dacă l-ai brick-uit, atunci este mai complicat :(
Vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......speed-din/

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| BookLover21 a răspuns:

Cand brickezi un telefon nu se mai poate face nimic decat cumpara altul. De aia se numeste brick pentru ca e practic ca o caramida si nu mai poti face nimic cu el. Cel putin din experienta mea asta stiu. Daca tu zici ca ai gasit niste metode zic sa le incerci. Poate merge ceva