| Stancu_Ramon_2001 a întrebat:

As avea si eu o nelamurire : Ai voie sa folosesti telefonul mobil in timpul unui zbor cu avionul?
(Explicatii in mai multe detalii pls.)
Cel mai bun raspuns FUNDA ⭐⭐

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te lua dupa raspunsurile date anterior.
Folosirea telefonului este permisa in timpul zborului doar daca este trecut pe modul avion (adica nu emite si nu primeste niciun semnal, fie el GSM sau radio). La decolare si la aterizare este obligatoriu sa inchizi orice electronica

4 răspunsuri:
| Stelian_Stefan_Nicola_1988 a răspuns:

Salut. In timpul zborului da. Doar la aterizare si la decolare nu ai voie sa il ai pornit. Oricum de la 2000 si ceva de metri inaltime nu mai prinzi nici mama semnalului.

| Annonnima20 a răspuns:

Salut! Nu prea poți vorbi pentru. ca în primul rând provoacă turbulente iar la 2000 metri mă îndoiesc ca prinzi semnal
Doar la decolare și la aterizare.

Sper ca te-am ajutat! ☺

| suntserios a răspuns (pentru Annonnima20):

Lol, telefonul mobil nu provoava turbulente, este interzisa folosirea lui pentru a nu interfera cu instrumentele de bord

| Stelian_Stefan_Nicola_1988 a răspuns (pentru suntserios):

Scuze. ai dreptate. Ora tarzie.